Τέταρτη θέση για το ΝΟ Βουλιαγμένης, ήττα από την Όρβοσι με 11-7

Ημερομηνία:  15 Νοεμβρίου 2020 Συγγραφέας:
Κατηγορία:  Υδατοσφαίριση

Την ήττα από την Όρβοσι με 11-7, γνώρισε ο ΝΟ Βουλιαγμένης στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Τσάμπιονς Λίγκ, στον αγώνα που έκρινε τις θέσεις 3-4 του Β' ομίλου, που πραγματοποιήθηκε στην Βουδαπέστη.

Οι δύο ομάδες πήγαιναν «χέρι-χέρι» στην πρώτη περίοδο, με τους Ούγγρους να παίρνουν προβάδισμα ενός γκολ 12’’ πριν το τέλος του οκταλέπτου (3-2). Στην συνέχεια η ομάδα του Λαιμού δεν κατάφερε να σκοράρει με την Όρβοσι να αυξάνει την διαφορά στα 4 τέρματα στο ημίχρονο (6-2).

Στην συνέχεια της αναμέτρησης, η ομάδα του Λαιμού προσπάθησε να αντιδράσει βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, όμως δεν κατάφερε να υπερκεράσει το εμπόδιο των Μαγυάρων, οι οποίοι έφτασαν στην νίκη με 11-7.

Πλέον το σύνολο του Χρβόγιε Κόλιανιν θα συνεχίσει τις ευρωπαϊκές του υποχρεώσεις στο Euro Cup.

ΟΡΒΟΣΙ - ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 11-7
Τα οκτάλεπτα: 3-2, 3-0, 2-3, 3-2

Όρβοσι (Ντάνιελ Βάργκα): Λιβάϊ, Ζίλαντι, Μάνχερτζ 2, Βάρναϊ 1, Σάλαμον 1, Τσατσόβσκι 2, Ντάλα, Τοτ 3, Έρντελι 1, Μπουριάν, Μπούντς 1, Αλμασι, Ντιβάϊ.

ΝΟ Βουλιαγμένης (Χρβόγιε Κόλιανιν): Τζωρτζάτος, Μυλωνάκης, Αλαφραγκής 1, Γκιουβέτσης 1, Τρούλος, Γούβης 1, Αφρουδάκης 1, Καλογερόπουλος 2, Χαλυβόπουλος 1, Κουρούβανης, Λόζινα, Μπάσιτς, Ανδρεάδης.

Διαιτητές: Πουτνίκοβιτς (Σερβία), Γκόμεζ (Ιταλία)